Школа і шлях до успіху

В Україні Глобальному проекту модернізації освіти у світі уже рік. Суть його полягає в тому, що середнім школам надається безкоштовний доступ без обмеження кількості робочих місць до хмарного сервісу ArcGIS Online для створення інтегрованих уроків за схемою: «інформатика – географія – предметна область». «Предметна область» - це історія, біологія, «Захист України» та усі інші галузі знань, де присутні час і простір. Завдяки такому підходу, як уже доведено в країнах з іншими стандартами освіти, у дітей формуються кращі аналітичні та управлінські здібності, а ще такі діти точно не будуть збирачами ягід на чужих плантаціях чи доглядати чужих батьків.

Першими школами, про які уже можна говорити як про історію українського успіху  Глобального проекту модернізації освіти у світі, є Гімназія №127 у Кривому Розі та Опорний навчальний заклад «Шевченківська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів» у селі Шевченкове на Черкащині. Ще до отримання ліцензії і доступу до хмарних сервісів, в Гімназії було проведено відкритий урок і вчителі самостійно у відповідності з власними потребами й інтересами обрали в Інтернеті уроки ArcGIS Online для перекладу українською мовою.

Найближчим часом завдяки Гімназії українська мова і Україна з’являться на глобальній мапі інтелекту людства і в цьому буде заслуга також директора Гімназії Антоніни Воробйової, яка не чекала дозволу МОН на впровадження новітніх інструментів сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі, адже на сьогоднішній день даний ресурс не містить жодної інформації про Україну.

Не менш вражаючою була ідея, як застосувати ArcGIS в школі, на батьківщині Тараса Шевченка. З метою самим розібратися директор школи Наталія Красюк разом із вчителями історії, української мови, біології та географії створили інтегрований урок-туристичний маршрут шевченківськими місцями: історія рідного краю, географія, література, краєзнавство, інформатика, національно-патріотичне виховання  і профорієнтація школярів на одному екрані монітора.

На сьогодні перша десятка з більш як 14 000 середніх шкіл отримали доступ до найсучасніших хмарних сервісів майбутнього. Уже є перші лідери і перші тести хвороб української освіти, які призводять до того, що молодь працює на добробут і процвітання інших країн. Тим директорам шкіл і вчителям, які хочуть кращого майбутнього своїм учням, треба просто написати листа на електронну пошту gismetodyst@gmail.com з текстом: «Наша школа хоче долучитися до Глобального проекту модернізації освіти у світі».