Що нового в ArcGIS Enterprise 10.8

2020 на повних парах йде вперед, тому ми тут, щоб представити новий випуск ArcGIS Enterprise!

Давайте подивимось, що нового!

Адміністрування

Режим лише для читання

Режим лише для читання «заморожує» середовище ArcGIS Enterprise, щоб адміністратори могли виконувати технічне обслуговування системи, встановлювати виправлення та оновлення, не відчуваючи простоїв або втрати даних. Раніше для окремих компонентів у ArcGIS Enterprise, зокрема ArcGIS Server та ArcGIS Store Store (і продовжує), існував режим лише для читання. Однак переведення даних компонентів у режим лише для читання не завадило деяким операціям, таким як редагування даних на порталі Enterprise і не стосувалося певних серверів, таких як хостинг-сервер.

В 10.8 можна перевести всі компоненте ArcGIS Enterprise у режим лише для читання. В режимі лише для читання користувачі зможуть увійти та переглядати вміст у ArcGIS Enterprise, але вони не зможуть вносити зміни до даних, створювати або зберігати елементи, такі як веб-карти або оновлювати адміністративні налаштування. Повний список дозволених та заблокованих операцій див. у довідковому розділі  Режим лише для читання в ArcGIS Enterprise .

 

Адміністратор може встановити ArcGIS Enterprise таким, що лише читається в каталозі адміністратора порталу (показано нижче). Там можні налаштувати повідомлення, яке відображається користувачам після запобігання дії через режим лише для читання.

Можливість встановити ArcGIS Enterprise таким, який лише читається в Каталозі адміністратора порталу.

Зауважте, що оскільки режим лише для читання є новим для випуску 10.8, можна скористатися перевагами оновлення під час оновлення з 10.8+ до більш високих версій.

Інформаційний банер

Багато адміністраторів просили спеціальний банер в ArcGIS Enterprise та ArcGIS Online, який відображає інформацію, наприклад, про стан середовища, важливі повідомлення та навіть рівні класифікації.

За допомогою нового інформаційного банера можна налаштувати статичне повідомлення, яке з’являється для кожного користувача у верхній та нижній частині кожної сторінки на порталі Enterprise. Банер може сповіщати користувачів про майбутнє обслуговування системи, спрямовувати користувачів на нові ресурси чи інформацію  або навіть використовувати його для відрізнення вашого середовища ArcGIS Enterprise від організації ArcGIS Online.

Можна побачити інформаційний банер у дії нижче (він виділений синім кольором):

 

Новий інформаційний банер відображається вгорі та внизу кожної вкладки порталу Enterprise.

Для отримання додаткової інформації див. розділ Налаштування параметрів безпеки> інформаційного банера .

Повідомлення про доступ

Також було загальним проханням надати спливаюче повідомлення, яке має бути прийнято щоби  доступитися до ArcGIS Enterprise та ArcGIS Online.

Нове повідомлення про доступ з’являється як діалог кожного разу, коли хтось відвідує ArcGIS Enterprise та / або будь-яку URL-адресу, що веде до нього. Перед наданням подальшого доступу користувач повинен прийняти повідомлення. Якщо повідомлення відхилено, користувачеві забороняється отримувати доступ до середовища.

Ось приклад, коли відвідуєш середовище ArcGIS Enterprise із повідомленням про доступ (зверніть увагу, можна повністю налаштувати текст):

Щоб продовжити та відвідати портал Enterprise, користувачам потрібно буде прийняти це повідомлення.

Можна використовувати повідомлення про доступ будь-яким способом, який відповідає правилам організації. Поширений випадок використання – вимагати прийняття умов перед наданням доступу до середовища.

Ми будемо раді вашим відгукам про те, як ви використовуєте або плануєте використовувати інформаційний банер та повідомлення про доступ.

Для отримання додаткової інформації див . розділ Налаштування параметрів безпеки> повідомлення про доступ .

Нові тригери Webhook

Тригери Webhook стежать за певними подіями на порталі ArcGIS Enterprise і надсилають електронні листи, SMS-повідомлення та інші сповіщення користувачам і програмам, коли дані події трапляються. Прикладом може бути додавання нового елемента до групи, який повідомляє менеджерів груп електронною поштою, щоб вони знали про оновлення.

В 10.8 доступні нові тригери Webhook для створення, оновлення або видалення ролей користувача. Це корисно, коли є кілька адміністраторів, які створюють нові спеціальні ролі для користувачів, яким потрібні різні привілеї в ArcGIS Enterprise і вони хочуть бути впевненими, що всі адміністратори знають про нові ролі.

Ще одне вдосконалення Webhook в 10,8 — це можливість підписатися на конкретні події для всіх елементів, груп чи користувачів.

Скажімо, я хочу знати, коли будь-яку групу видалено. До 10.8 я міг створити тригер Webhook, який надсилатиме сповіщення щоразу, коли певна група видаляється або коли робиться якесь оновлення для будь-якої групи. Випуск 10.8 – ідеальний компроміс для  створення тригера Webhook, який надсилає попередження щоразу, коли будь-яка група буде видалена:

/groups/delete

Щоб отримати додаткові відомості, перегляньте тему, що є новою темою в розділі Адміністрація організації> нові події тригера Webhook  .

 

Оновлення менеджера сервера

Деякі невеликі, але потужні оновлення в Менеджері сервера полегшують пошук сервісів. Оновлення включають можливість пошуку сервісів за типом екземпляра— спільним або виділеним - та авторизуючим клієнтом.

Це дозволяє легко відповісти на запитання типу "скільки сервісів використовують виділені екземпляри?" і "які сервіси були опубліковані від ArcGIS Pro?"

Увімкнути дані можливості можна в Менеджері сервера, перейшовши на вкладку "Сервіси"> шестірню налаштувань у верхньому правому куті екрана> та увімкніть тип екземпляра та авторизуючу програму. Тепер операції пошуку будуть використовувати дані налаштування.

Дані, публікація та сервіси

Було так багато цікавих оновлень, пов’язаних з даними, в 10,8, що вони заслуговували на власний блог. Незабаром перегляньте на сайті блогів інформацію про розміщені шари зображень карт, описи полів, нові параметри створення елементів сховища даних та додаткові оновлення щодо публікації та управління даними.

Карти та програми

Покращення векторних тайлів.

ArcGIS Enterprise 10.8 пропонує два нових оновлення для шарів векторних тайлів. По-перше, це оновлення робочого процесу для заміни шарів векторних тайлів. Операція « Замінити шар » (показана нижче на сторінці огляду елементів) дозволяє замінити вміст поточного розміщеного шару векторних тайлів на вміст із шару заміни, зберігаючи ту саму URL-адресу елемента.

Шар заміни доступний на сторінці огляду шару векторних тайлів.

Під час даного робочого процесу ви можете вибрати, чи архівувати поточний вміст та яким чином. Також можна переглянути стилі шару. Також  отримаєте сповіщення, коли поточний та замінний шар не збігаються, тому можна виправити проблеми перед тим, як замінити вміст. Щоб отримати докладнішу інформацію про дані вдосконалення, перегляньте блог Гарима Оновлення розміщених шарів векторних тайлів використовуючи замінний шар .

Можливості оновлення шарів векторних тайлів на цьмоу не зупиняються! Починаючи з даного випуску можна налаштувати шари векторних тайлів у програмі перегляду карт за допомогою нового додатка редактора стилів ArcGIS Vector Tile.

Редактор стилів векторних тайлів дає змогу стилізувати векторні шари та картоснови, щоб найкраще відповідати вашим картографичним потребам – від контуру до заливки до прозорості та поза нею. Змініть кольори, візерунки, значки та ярлики на свій смак.

Для початку виберіть Змінити стиль шара веб-карти. Потім можна досконально відредагувати шар векторних тайлів.

Новий редактор стилів векторних тайлів дозволяє всебічно налаштувати шари.

Для отримання додаткової інформації про редактор стилів Vector Tile Style Editor, включаючи кроки про те, як налаштувати шари, перегляньте блог Зари Матсон редагування векторних тайлів у редакторі Vector Tile Style з переглядача карт .

3D покращення

У 10.8 продуктивність шару сцени продовжує поліпшуватися. Переглядач сцен на порталі Enterprise завантажує інтегровану сітку, тривимірні об'єкти та будівлі до чотирьох разів швидше. Крім того, векторні тайли мають кращу продуктивність візуалізації під час навігації по сцені.

У переглядачі сцен існують нові стилі інтелектуального відображення, щоб можна було стилювати лінії та багатокутники новими способами. Можна створювати 3D-видавлювання, керовані атрибутами, із полігона площі забудови і забарвлювати їх за атрибутом, наприклад типом власності. Тепер можна відображати спливаючі вікна на хмарних точкових шарах сцени і навіть вибирати окремі точки, щоб перевірити їх властивості, щоб побачити атрибути, наприклад висоту.

У сценах можна анімувати воду (показано нижче) і скористатися новими 3D-моделями, такими як велосипеди та пожежні гідранти, щоб оживити сцени.

Нова водна анімація в дії.

Нові шаблони програм, що можна налаштувати

У версії 10.8 доступні три нових настроюваних шаблонів додатків: «Програма Attachment Viewer», «Nearby» та «Zone Lookup». Шаблони програм дозволяють легко створити власний додаток, орієнтований на ключовий робочий процес або тему. Дані додатки не є новими тому що вони вже використовуються у ArcGIS Online.

Програма Attachment Viewer виділяє вкладені дані прямо на карті, будь то вкладені фотографії, відео чи PDF-файли. Завдяки інтуїтивному перегляду об’єктів по черзі існує швидкий спосіб переглянути всі вкладення, пов’язані з об’єктами. Наприклад, переглянути всі фотографії пожежного гідранту за останні 5 років, щоб побачити, чи фарба постаріла.

Для отримання додаткової інформації про програму Attachment Viewer, включаючи кроки щодо створення програми, подивіться у блозі Келлі Героу-Вілкокс, Представляючи переглядач додатків.

Додаток Переглядач додатків легко сканує вкладення.

Програма Nearby також оновлена у 10.8. Ця програма допомагає виявити, що знаходиться поблизу і як туди дістатися. Можна шукати ресурси громади, такі як найближчий банк і навіть вказати відстань, яку ви готові проїхати (даний параметр може змінюватися залежно від того, ви їхали на велосипеді чи їхали на автомобілі того дня!)

Для отримання додаткової інформації про програму Nearby, включаючи кроки щодо створення програми, подивіться у блозі Бет Ромеро " Представляючи програму Поруч, новий додаток, що можна налаштувати .

 

Додаток Nearby швидко виявляє, що знаходиться поруч.

Шаблон Zone Lookup допомагає користувачам визначити, чи вибране місце розташування потрапляє до заздалегідь визначеної області чи зони, наприклад дільниці для голосування. Програма також повертає  інформацію про дану конкретну зону, таку як інформація про виборчу дільницю зони.

Для отримання додаткової інформації про програму Zone Lookup, включаючи кроки щодо створення програми, подивіться у блозі Бет Ромеро " Представлення зони пошуку" .

Нові віджети Web AppBuilder

Додатки до ArcGIS Web AppBuilder в 10.8 включають нові віджети, а також розширення віджетів та тем.

Основні моменти включають новий віджет Business Analyst, віджет Query та Filter а також Public Notification. Віджет Business Analyst створює інфографіку, окрім класичних звітів. Віджет Query and Filter дозволяє виконувати запит на комбінації полів дати та часу.Можна навіть налаштувати віджет Public Notification, щоб додати імена полів до завантаження CSV.

ArcGIS Enterprise Sites

Сайти ArcGIS Enterprise – це прекрасний спосіб продемонструвати карти, дані та програми широкій аудиторії за допомогою спеціалізованих веб-сайтів та сторінок. Перше оновлення, яке можна помітити в ArcGIS Enterprise Sites  10.8– це оновлений інтерфейс користувача. Зараз існує спрощений дисплей для створення всіх сайтів та керування ними. У даному оновленні можна побачити, що створити новий сайт набагато простіше, на що зараз потрібно лише кілька секунд.

Також в 10.8 можна швидко побачити, скільки створених сайтів, включаючи їх URL-адресу та скільки сторінок є частиною кожного сайту:

Зараз керування веб-сайтами є більш спрощеним.

Ще однією новою функцією в ArcGIS Enterprise Sites можна пищатися: можливістю клонувати сайт у вашому середовищі. Це відмінна особливість, якщо потрібно мати послідовний дизайн та макет на своїх сайтах. Це також економить час; щойно ви створили фантастичний сайт, вам не доведеться починати з нуля, щоб створити ще один.

Можна клонувати сайт одним натисканням кнопки (внизу). Це створює абсолютно новий сайт, який виглядає точно так само. Потім можна налаштувати свої дані, імена, кольори, перемістити кілька елементів або налаштувати їз будь-яким способом.

Клонування сайту - це лише один клік.

Нарешті, для сайтів тепер можна призначити адміністраторів сайтів кожному сайту. Створюючи сайт на 10,8 і вище, дві групи будуть створені за кадром. Група Content - це елементи, які відображаються на сайті. Група Core Team буде створена для призначених адміністраторів сайтів. Члени групи Core Team можуть редагувати та оновлювати пов’язаний сайт.

При створенні нового веб-сайту створюються дві підтримуючі групи.

Все це забезпечує більш дбайливий контроль над тим, хто може редагувати, на якому веб-сайті. Наприклад, Джилл може бути адміністратором сайту громадських робіт Сакраменто, але не сайту міста Сакраменто або міського комунального округа Сакраменто.

Групові вдосконалення

Для груп на порталі Enterprise доступні нові параметри.  Власник групи та / або менеджер може приховати список членів групи на вкладці Members на сторінці групи під час створення нової групи.

Тепер можна приховати список членів групи.

Дана нова функціональність може бути корисною для міста, у якого є кілька підрядників різних компаній у групі. Всі підрядники можуть мати доступ до одних і тих же даних у групі, але не потрібно знати контакти інших підряників. Даний варіант дозволяє місту захищати конфіденційність своїх підрядників (членів групи).

Крім того, тепер доступні адміністративні групи, що забезпечує збереження членів у групі, якщо їх не буде видалено власником групи або менеджером групи.

Адміністративні групи обмежують членів групи від вибування і є корисним способом "категоризувати" членів.

Адміністративні групи корисні при управлінні членами, ролями та ліцензіями. Можна використовувати адміністративні групи для фільтрації членів (наприклад: призначити Tracker для ArcGIS всім членам північно-східного регіону).

Є покращений інтерфейс запрошення членів вашої групи. Тепер можна шукати членів за іменем, типом користувача, роллю та групою (що може бути особливо корисно, якщо адміністративні групи мають назви відділів, офісів, регіонів чи місцезнаходжень). Даний новий інтерфейс особливо корисний при додаванні багатьох членів до групи відразу.

Раніше, перебуваючи на сторінці групи, не можна було додати елемент до групи. Це означало, що доводилося вийти з групи та поділитися з пункту, сторінки вмісту чи іншим методом. Тепер можна поділитися безпосередньо в групі ... з групи!

Легко додайте елементи до своєї групи з самої групи

Є нові цікаві функції та оновлення для ролей сервера про це в наступній новині.

ПРО АВТОРІВ

Хіларі Кертіс

Хіларі — менеджер із продуктів ArcGIS Enterprise та любитель міської екології, велосипеду та свого собаки Ади.

Джилл Едстром

Джилл є лідером з розповсюдження продуктів ArcGIS Enterprise. В Есрі вона працює з 2014 року. Поза межами свого життя в Есрі Джилл із задоволенням вивчає національні парки США.