III Міжнародна науково-практична конференція

III Міжнародна науково-практична конференція «Застосування космічних та геоінформаційних систем в інтересах національної безпеки та оборони»

5 квітня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського визначили основні проблеми застосування космічних та геоінформаційних систем в секторі безпеки і оборони України, а також розробили рекомендації щодо шляхів їх вирішення.

Важливі для України питання розглядали на ІІІ-й Міжнародній науково-практичній конференції “Застосування космічних та геоінформаційних систем в інтересах національної безпеки та оборони”. Участь у заході взяли понад 160 фахівців галузі. Серед них ‒ представники міністерств та відомств, які опікуються безпекою та обороною держави, Національної академії наук України, Державного космічного агентства України, провідних навчальних закладів та науково-дослідних установ України, представники дипломатичного корпусу та іноземні гості.

– Космічні технології є невід’ємною частиною оборонних технологій, які відіграють значущу роль в забезпеченні успішності виконання завдань у відсічі агресії Російської Федерації. У сучасних умовах успіх має той, хто своєчасно забезпечується актуальною інформацією. Одним із механізмів її отримання є використання даних дистанційного зондування земної поверхні, цифрових (електронних) карт, геоінформаційних технологій. Ми висловлюємо вдячність представникам держав, які нас підтримують, беруть участь у нашій конференції та готові передати важливий для нас досвід, – наголосив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з наукової роботи генерал-майор Павло Щипанський під час відкриття конференції.

Під час конференції провідні науковці презентували матеріали сучасних досліджень щодо застосування космічних та геоінформаційних систем. Представники компаній Esri, Leica Geosystems, Planet, а також фахівці запрошених організацій і установ виступили із доповідями стосовно найбільш актуальних питань інформаційного забезпечення дій у сфері національної безпеки та оборони. Що стосується обговорення основних проблем, то вони стосувалися питань застосування космічних систем у секторі безпеки і оборони держави, географічних інформаційних систем в інтересах виконання завдань національної безпеки і оборони, обробки даних, а також підготовки військових фахівців.

– Щорічна конференція, яка проходить напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики, стала чудовою нагодою обмінюватися досвідом, представляти свої наукові дослідження, а також ознайомитися з розробками Національного університету оборони України. Впевнений, що результати конференції стануть вагомим внеском в систему безпеки і оборони держави, – зауважив директор департаменту інноваційної діяльності та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України Віктор Шовкалюк.

Варто зазначити, що у 2012 році між Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського та ТОВ “Esri Україна”, офіційним представником американської компанії “Esri”, виробником геоінформаційних систем, підписано Головну ліцензійну угоду відповідно до якої на центрі імітаційного моделювання університету встановлено програмне забезпечення ArcGIS для використання в навчальному процесі.

Відповідно до угоди під час конференції Генеральний директор ТОВ “Esri Україна” Євгеній Серединін вручив Національному університету оборони України щорічну підписку на оновлення ліцензованого програмного забезпечення “Спеціалізована освітня програма Academic Departmental Agreement” на 50 робочих місць для ArcGIS.

Геоінформаційні системи дозволяють збирати найрізноманітніші дані, а за допомогою спеціального додатка – обробляти їх. Сьогодні такі системи використовують більше 30 університетів держави. Серед основних переваг – можливість взаємодії. Особливо, це має значення у сучасних гібридних війнах, коли ефективна взаємодія між міністерствами, відомствами, установами є запорукою перемоги у протистоянні.

Нагадуємо, що подати матеріали конференції для публікації в електронному збірнику можна до 15 квітня 2018 р. Надсилати матеріали необхідно на e-mail: o_pinchuk@ecomm.kiev.ua.

Програма науково-практичної конференції