Місяць кібербезпеки Кіберджури – 2023: Життєвий шлях історичних постатей в українському кіберпросторі.

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з мережною ГО "Міжнародна академія геоінформатики" в рамках "Місяця кібербезпеки – 2023" о 16:00 15 листопада 2023 року презентує підхід до формування українського кіберпростору, української ідентичності, початкової військової підготовки та екологічного виховання під час заходу на тему: “Українські аерокосмічні і кібернетичні внески в період зародження й розвитку ГІС-технологій”

Захід приурочено до Всесвітнього дня географічних інформаційних систем (15 листопада 2023 року Всесвітній день ГІС, англ. GIS Day) та польоту Леоніда Каденюка. 

Участь в online-форматі можлива після реєстрації у GoogleForms: https://forms.gle/xioEtnMzHww8Bmc87

Згідно умов проєкту МАІ “Місяць кібербезпеки Кіберджури – 2023: Життєвий шлях наших героїв в українському кіберпросторі” Львівський ліцей імені Героїв Крут цьогоріч презентує учнівські роботи у формі проєктів ArcGIS StoryMaps, присвячених внеску українських науковців у розвиток галузей, на перетині яких власне й зародилися ГІС-технології, а саме – аерокосмічної галузі (зокрема, внесок Сергія Корольова) та кібернетики (Віктор Глушков). Особливістю цих проєктів є те, що окрім традиційних джерел, опрацьована усна історія, а саме розповідь свідка наукових подвигів Корольова і Глушкова – професора, доктора економічних наук Соловйова В’ячеслава Павловича, з яким ліцеїсти спілкувалися в онлайн-режимі. Також в ході роботи над проектом ліцеїсти вивчають і використовують сучасні методи і технології графічного дизайну, відеомонтажу, системи штучного інтелекту, космічної розвідки тощо на платформі КіберДжура - Славутич GIS портал

Під час заходу кіберкадети – ліцеїсти 11 класу Львівського ліцею ім. Героїв Крут планують зробити перший тестовий крок в командно-штабній грі "Кіберджура-Форсайт": Оцінювання наслідків надзвичайних ситуацій з використанням засобів дистанційного зондування Землі (на прикладі застосування ArcGIS Image Server для аналізу підриву греблі Каховської ГЕС російськими воєнними злочинцями-окупантами). 

 

Інформаційні партнери: АрміяInform.

 

27 жовтня 2023 року. Національна академія педагогічних наук України спільно з мережною ГО "Міжнародна академія геоінформатики" пропонує освітянській спільноті ознайомитися з інноваційним підходом до проведення інтегрованих уроків із застосуванням сучасних хмарних технологій організації кіберпростору. Презентується досвід Билбасівського опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Слов′янської міської ради Донецької області з використання в освітньому процесі командно-штабної гри "Кіберджура", яка базується на програмному засобі зі створення і застосування великих баз даних (BigData) в мережному режимі. Буде представлено

Другий рівень - інтегровані уроки на основі сторінок підручників, які створили джури-кіборги (школярі). 

Корисні посилання: 

https://youtu.be/CGjFoc6_dlY

https://youtu.be/W-ZvENfe6E4

Джерело: https://kiberdjura.blogspot.com/2022/09/2022.html?m=1