"Європейський день вина, вино: душа Європи"

27 жовтня в місті Тулуза, що у Франції відбувся винний фестиваль"Європейський день вина, вино: душа Європи", де Україну представляв наш колега та давній знайомий Паларієв Олександр, який є членом команди BTH - Bessarabian Technology Hub та засновником агроекологічного туристичного кластеру "Фрумушика - Нова".

Олександр отримав чергову нагороду за вклад у розвиток туристочного маршруту у номінації «Найкращий об'єкт сталого винного туризму». 

Більше про "Європейський туристичний маршрут «Шлях виноградної лози"

Культура винограду, виноробство та виноробні краєвиди є важливою частиною європейської та середземноморської кулінарної культури. З моменту одомашнення виноградної лози, кілька тисяч років до нашої ери, її еволюція та поширення вважалися великим досягненням людства, яке сформувало ландшафт Європи як з точки зору її території, так і з точки зору людей.

Спадщина


Європейський сільський ландшафт вважається важливою спадщиною. Виноробні, а також люди та технології, пов'язані з цією традицією, є невід'ємними компонентами нашої культури, які також виражені у різних формах усних традицій. Більше того, якість життя в сільській місцевості можна розглядати як зразок для майбутнього, а його спадщину як таку, що вимагає презервації.

Подорож сьогодні


Вино - це повідомлення, яке зберігає в собі інформацію про територію, на якій воно було зроблено, і таке, що подорожує і спонукає людей подорожувати. Виноробство, і особливо робота на землі, є стимулом міграції та мобільності. Таким чином, мандрівник може відкрити для себе віддалені землі, починаючи від Кавказу і закінчуючи західноєвропейськими виноградниками, дізнатися про методи вирощування, вініфікації, зберігання та транспортування, а також познайомитися з міфами та символами, що оточують цю багату культуру. У країнах маршруту також організовуються різноманітні освітні та культурні зустрічі.

Дізнатися більше: https://www.coe.int/ru/web/cultural-routes/the-iter-vitis-route